křížem vrstvené dřevo

CLT

CLT neboli křížem vrstvené dřevo jsou dílce z masivního dřeva složené z křížem orientovaných vrstev (obvykle ze tří až sedmi vrstev). Konstrukce z křížem lepeného dřeva jsou přirozeně difúzně otevřené, čímž mohou regulovat vlhkost v interiéru. Materiál je vhodný pro menší i pro výškové budovy, lze z něj realizovat stěnové, stropní i střešní konstrukce. S ohledem na požadavky požárně bezpečnostních řešení staveb je tento materiál nejefektivnější pro výškové budovy ze dřeva. Lze kombinovat s lepeným lamelovým dřevem v podobě nosníků, případně s lepeným vrstveným dřevem v podobě nosníků, nebo materiálu pro záklop.

stěnové, stropní i střešní dílce

MATERIÁLY NOVATOP

Materiál od českého dodavatele Novatop vyniká na první pohled svou vysokou pohledovou kvalitou všech dodávaných produktů, jde o výrobky z masivního dřeva použitelné pro všechny typy konstrukcí, v repertoáru výrobce jsou jak stěnové, tak stropní i střešní dílce pod obchodním označením solid, element, open a také static. Rozsah použití je obdobný jako u klasického CLT, svou vysokou estetickou kvalitou se hodí převážně všude tam, kde je na tuto stránku kladen extra požadavek.

lepené lamelové dřevo

BSH (LLD)

BSH (LLD) neboli lepené lamelové dřevo se vyrábí ze dvou nebo více vysušených lamel z masivního dřeva vzájemně plošně slepených. Tloušťku lamel určuje třída prostředí, ve které jsou konstrukce umístěny. Vyrábí se v různých pevnostech a ve variantě pohledové nebo nepohledové kvality. Nejčastěji je vyráběn ze smrku, lze však také vyrobit z modřínu. Materiál je vhodný pro překlenutí velkých rozpětí hal a sportovišť, jako doplňkový prvek v kombinaci z CLT, ale také jako vhodný prvek pro atypické dřevěné konstrukce.

3-VRSTVÁ LEPENÁ MASIVNÍ DESKA

SWP

SWP - (3-vrstvá lepená masivní deska) je moderní ekologický materiál dostupný v mnoha dřevinách. Vnější plochy v různé kvalitě a tloušťce jsou složeny z průběžných lamel na hraně slepených do šíře celé desky. Středová vrstva je vytvořená z napojovaných lamel. Dokonalý povrch dřeva bez cinkovaných spojů na pohledové ploše se hodí pro každý interiér náročný na design.

LEPENÉ VRSTVENÉ DŘEVO

LVL

LVL neboli lepené vrstvené dřevo se skládá z více slepených vrstev borovicové a smrkové dýhy o tloušťce 3 mm. Případné vady dřeva se vyřazují a díky tomu vzniká materiál sourodého průřezu. Materiál se vyznačuje neobvykle vysokou pevností a nepodléhá deformacím způsobených sesycháním, jako zborcení a praskliny, proto si vystačí s tenkými průřezy a má nízkou hmotnost. Spolu s designem dřeva je to dokonalá kombinace pro všechny průmyslové provozy nebo sportovní stavby. Rovněž lze využít jako vyztužení v místech s velkou koncentrací napětí.

AKUSTICKÝ PANEL

NOVATOP ACOUSTIC

Pro zvýraznění krásy dřeva v interiérech s požadavky na akustický útlum dodáváme v různých variantách použitých dřevin a s různým provedením povrchové textury akustické panely od výrobce Novatop. Tyto panely lze aplikovat přes odsazený rošt nebo přímou montáží na povrch CLT. Akustické panely mohou mít ze zadní strany implementován přímo z výroby přídavný materiál pro zvětšení jejich útlumu. Materiál lze použít ve sportovních prostorech, školách, kancelářích, jednacích sálech, ale také v sakrálních stavbách.

12 let zkušeností

Od návrhu
po realizaci

Certifikovaný
materiál

Profesionální přístup
a poradenství

Možnost zajištění
návštěvy výroby